4 grudnia, tuż po godz. 6:30 mieszkańców Piasku i Starego Miasta obudziły dźwięki trąbek, puzonów czy waltorni. W ten tradycyjny sposób orkiestra dęta KWK Mysłowice-Wesoła rozpoczęła obchody święta górników.
Pochód orkiestry górniczej wyruszył z powstańczej strefy pamięci przy dawnej kopalni Mysłowice. Muzycy wraz z przedstawicielami Sejmu RP, władz miasta, Sejmiku Województwa Śląskiego, Rady Miasta, miejskich placówek oświatowych, braci górniczej oraz z Karolem Nawrockim – Prezesem Instytutu Pamięci Narodowej przemaszerowali ulicami: Bytomską, Starokościelną i Szymanowskiego, aż na plac Wolności.
Przed godz. 8:00 barbórkowe uroczystości odbyły się w także kopalni KWK Mysłowice-Wesoła, gdzie oficjele złożyli kwiaty przy ołtarzu świętej Barbary i tablicach pamiątkowych. Następnie orkiestra wraz z górnikami i zaproszonymi gośćmi wyruszyła pochodem do kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach-Wesołej, gdzie została odprawiona msza w intencji braci górniczej.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)















































