Dziś odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Miasta Mysłowice. Wśród omawianych tematów był m.in. ten związany z granicami dzielnic, gdyż w grudniu do projektów uchwał zgłosili uwagi mieszkańcy, nad czym pochylił się radni Wspólnie dla Mysłowic oraz Prawa i Sprawiedliwości.
– Uwagi zostały uwzględnione i dzisiaj przegłosowaliśmy to w takiej formie jak mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi. Uważam jest to sukces, bo wsłuchujemy się w głos mieszkańców i realizujemy ich potrzeby również – mówi Mariusz Wielkopolan, przewodniczący Rady Miasta Mysłowice.
Tym razem sesja była krótka i zwięzła, jednak i tak nie zabrakło tematów, które wzbudzały sporo emocji.
– Jednym z najistotniejszych punktów obrad prowadzonych przez Koalicję Obywatelską zdawały się być kwestie związane z publikacją zdjęć w mediach społecznościowych, to dość zaskakujące, bo jest wiele istotniejszych tematów, które dotyka nasze miasto – mówi Mateusz Targoś, z-ca prezydenta Mysłowic.
A wśród nich choćby sytuacja szpitala miejskiego, który w dalszym ciągu czeka na rządową pomoc i sprawiedliwe finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Następna sesja w lutym.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











