15 listopada odbędzie się wernisaż wystawy niesamowitych rzeźb Stanisława Banacha. Prace będzie można zobaczyć w Galerii M2 Mysłowickiego Ośrodka Kultury aż do 5 stycznia 2020.
Stanisław Banach od wielu lat propaguje sztukę rzeźbiarską w szkołach podstawowych oraz na Warsztatach Etnograficznych, jak np. GINĄCE ZAWODY. Tworzy także na zamówienie rzeźby o tematyce sakralnej, ludowej oraz świeckiej. Jego ulubionym materiałem do rzeźbienia jest drewno. Swoje dzieła wielokrotnie prezentował na wystawach, przeglądach i plenerach artystycznych. Jest laureatem wielu konkursów i plenerów rzeźbiarskich.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)










