Zdecydowana postawa pracownika ochrony doprowadziła do zatrzymania przez policjantów nietrzeźwego kierującego. 62-letni mieszkaniec Opoczna wjechał na teren kopalni samochodem ciężarowym z naczepą, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili dokumentację dla sądu.
Wczoraj ok. godz. 4.10 dyżurny mysłowickiej komendy odebrał zgłoszenie od pracownika ochrony, który miał podejrzenie, że jeden z kierowców wjeżdżający na teren kopalni jest pod wpływem alkoholu. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Kierującym okazał się 62-letni mieszkaniec Opoczna. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które potwierdziło przypuszczenia ochroniarza. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentację dla sądu. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
Źródło: KMP Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












