W niedzielę 26 kwietnia około godziny 12.30 w mysłowickiej dzielnicy Brzezinka policjanci zatrzymali 33-letniego obywatela Kolumbii, który prowadził samochód mając 2,1 promila alkoholu i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z mysłowickiej drogówki zostali skierowani na miejsce po zgłoszeniu o nietrzeźwym kierującym. Wskazany pojazd został szybko odnaleziony, a za jego kierownicą siedział 33-letni obywatel Kolumbii. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że kierujący ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany w ubiegłym roku przez Sąd Rejonowy w Mysłowicach za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.