Policjanci wydziału prewencji zatrzymali w ubiegłą niedzielę (11.10) 20-letniego mieszkańca Mysłowic, przy którym znaleźli środki odurzające. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na młodego mężczyznę ze względu na brak maseczki na twarzy. Teraz może mu grozić do 3 lat więzienia.
– Mundurowi postanowili go wylegitymować. Gdy mężczyzna sięgał do portfela po dowód osobisty, stróże prawa zauważyli w nim woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Policjanci, mając podejrzenie, że mogą to być narkotyki, zatrzymali młodego mężczyznę – informuje st. sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy KMP Mysłowice.
Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Mysłowic. Po doprowadzeniu do komendy mundurowi przeprowadzili badanie narkotesterem, które wykazało, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Mysłowiczanin za brak osłony nosa i ust został ukarany mandatem, a za posiadanie narkotyków będzie odpowiadał przed sądem. Może mu grozić do 3 lat więzienia.
Źródło: KMP Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













