W piątek 30 stycznia policja w Mysłowicach podsumowała działania wywiadowców z Wydziału Prewencji, którzy w styczniu zatrzymali 13 osób i zabezpieczyli blisko 320 gramów narkotyków.
Wywiadowcy to funkcjonariusze pełniący służbę bez munduru, głównie w porze nocnej. Ich zadaniem jest szybkie reagowanie na zgłoszenia oraz zatrzymywanie sprawców przestępstw na gorącym uczynku. Policjanci reagują także na podejrzane zachowania, co często prowadzi do ujawnienia przestępstw narkotykowych.
Wśród najczęściej zabezpieczanych substancji dominują marihuana i amfetamina. Zatrzymania dotyczą zarówno posiadania narkotyków przy sobie, jak i w miejscach zamieszkania.
W całym ubiegłym roku mysłowiccy wywiadowcy zatrzymali 107 osób posiadających środki odurzające.
Policja przypomina, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznej ilości – od roku do 10 lat. W wypadku mniejszej wagi możliwa jest grzywna, kara ograniczenia wolności albo do roku więzienia.


















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













