29 stycznia w hali MOSiR przy ul. Bończyka 32z rozegrano szkolne zawody w piłce siatkowej chłopców szkół ponadpodstawowych. Turniej, będący sportowym akcentem na zakończenie stycznia, dostarczył wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

W rywalizacji udział wzięły trzy drużyny: I Liceum Ogólnokształcące – obrońcy tytułu mistrza Mysłowic, II Liceum Ogólnokształcące oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Już w pierwszym meczu I LO zmierzyło się z CKZiU, wygrywając po wyrównanym spotkaniu 2:1. Następnie II LO pewnie pokonało CKZiU 2:0.

Decydujący o końcowej klasyfikacji pojedynek pomiędzy I LO a II LO stał na bardzo wysokim poziomie. Po zaciętej walce zwycięstwo 2:0 odnieśli obrońcy tytułu, którzy dzięki kompletowi zwycięstw ponownie sięgnęli po mistrzostwo Mysłowic.

I Liceum Ogólnokształcące wywalczyło tym samym awans do zawodów rejonowych, gdzie zmierzy się z najlepszą szkołą z Katowic.

Klasyfikacja końcowa:

  1. I Liceum Ogólnokształcące

  2. II Liceum Ogólnokształcące

  3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego