Zaplanowane między 18 a 22 stycznia w Szpitalu nr 2 szczepienia przeciw covid-19 odbędą się z opóźnieniem. Wszystko dlatego, że Pfizer dostarczył do Polski mniej szczepionek, przez co nie dotarły one do mysłowickiej lecznicy.
– Z przyczyn od nas niezależnych nie prowadzimy w tym tygodniu szczepień, gdyż firma Pfizer nie dostarczyła zakontraktowanej ilości szczepionek do Polski, co spowodowało wstrzymanie dostawy szczepionek przez Agencję Rezerw Materiałowych i w związku z tym w okresie 18-22 stycznia nie otrzymaliśmy zamawianych dawek – informuje Szpital nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach.
Kolejna planowa dostawa szczepionek ma pojawić się w „Dwójce” w poniedziałek 25 stycznia. Wówczas szczepienia znów będą się odbywać, a cała kolejka oczekujących zostanie przesunięta.
– W przypadku zwiększenia dostępności do większej puli dawek szczepionki jesteśmy skłonni szczepić docelowo 7 dni w tygodniu do nawet 2,5 tys. pacjentów tygodniowo – podaje placówka.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













