Jak można podziękować medykom za trud ich pracy, a jednocześnie umilić im czas? Można na przykład podarować własnoręcznie wykonane upominki. Na taki pomysł wpadli uczestnicy mysłowickich Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy ofiarowali medykom ze Szpitala nr 2 w Mysłowicach serduszka.
– Serduszka były wykonywane własnoręcznie różnymi technikami plastycznymi, m.in. decoupagem, akrylem, z drewna czy wyszywane. Namalowano także obraz. Wszystkie prace powstały podczas zajęć zdalnych, a następnie zostały wykończone przez instruktorów – mówi Marzena Kordys, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość” w Mysłowicach.
21 maja serduszka zostały przekazane osobiście przez pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej, działających przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość” w Mysłowicach, na ręce dyrekcji Szpitala nr 2 im. T. Boczonia w Mysłowicach. Następnie trafiły do personelu pracującego na oddziale covidowym.
Więcej informacji o Warsztatach Terapii Zajęciowej znajdziecie na ich fanpage’u.
fot. Warsztaty Terapii Zajęciowej















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)














