W najbliższy piątek Dziećkowice rozświetlą dziesiątki kolorowych świateł. W dzielnicy będzie obchodzone święto lampionów na św. Marcina.
Święty Marcin z Tours jest patronem m.in. dzieci, hotelarzy, jeźdźców, kawalerii, kowali, krawców, podróżników, więźniów, właścicieli winnic, żebraków czy żołnierzy. Jego dzień obchodzimy w Polsce 11 listopada. Na Dziećkowicach od kilku lat odbywa się święto lampionów na św. Marcina. Tegoroczne jest zaplanowane na 19 listopada.
O godz. 17 mieszkańcy zbiorą się z lampionami (mogą być adwentowe) w parku przy OSP Dziećkowice, skąd wyruszą kolorowym korowodem do MOK-u. Pochód będzie prowadził oczywiście św. Marcin na koniu. Przy ul. Długiej, przy ognisku, będzie miała miejsce inscenizacja legendy o św. Marcinie. Grupa artystyczna OKB zaprezentuje teatr ognia, nie zabraknie też poczęstunku tradycyjnymi rogalami św. Marcina.
Do pochodu może dołączyć każdy.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)










