Rozpoczęcie nauki w przedszkolu to niezwykle ważny dzień w życiu każdego dziecka. Dziś w „Piątce” przy ul. Armii Krajowej to ekscytujące wydarzenie przypieczętowało oficjalne pasowanie na przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęły same dzieci, które zaprezentowały, czego zdążyły się nauczyć podczas pierwszych miesięcy spędzonych w przedszkolnych salach. Piosenki, wierszyki i zdobytą wiedzę nagrodziły „uśmiechniętymi” tabliczkami dyrektorki Przedszkola nr 5 Barbara Gajówka i Aleksandra Marzec, naczelniczka wydziału edukacji Małgorzata Słonina oraz przewodnicząca rady rodziców Anna Kaczmarzyk.
Później przyszedł czas na tradycyjne pasowanie ogromnymi ołówkami. Maluchy przyrzekły, że będą uczyć się, bawić i zawierać przyjaźnie jak na przedszkolaki przystało. Nie obyło się bez prezentów: minityt i zestawów gadżetów ufundowanych przez miasto i radę rodziców.
W pasowaniu wzięło udział w sumie 70 maluchów, w tym 13 z Ukrainy.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

































































