Święta minęły zbyt szybko, prawda? Na szczęście Mysłowicki Ośrodek Kultury ocalił dla nas trochę bożonarodzeniowej atmosfery i w najbliższą niedzielę, w ramach „Kina rodzinnego”, wyświetli film „Świąteczny cud”.
W niewielkim szwedzkim mieście trwa Boże Narodzenie. Dużo śniegu, kolorowe światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzą magiczną atmosferę. Nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.
8 stycznia, godz. 16:00, Kultowy Kinoteatr Znicz (MOK Brzezinka) przy ul. Laryskiej 5. Wstęp wolny.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













