Mat. promocyjne

Grupa Bez Puenty Impro zaprasza na premierę najnowszego spektaklu komediowego „Halo? Policja? Ktoś skradł moje serce!”, który w całości będzie improwizowany. Aktorzy w dniu spektaklu dowiedzą się, jaka będzie jego fabuła, natomiast inspiracja wyjdzie… od publiczności. Spektakl odbędzie się w piątek 17 lutego na deskach Kultowego Kinoteatru Znicz, czyli filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince.

„Halo? Policja? Ktoś skradł moje serce!” to format „long form” – komedia romantyczna tylko dla widzów dorosłych. Bohaterami tego spektaklu będą byli osadzeni, a publiczność zadecyduje: za co „siedzieli” i historię miłosną których z nich chcą zobaczyć. Zastanawiasz się, jak może wyglądać miłosna historia byłych więźniów? Ten spektakl jest dla Ciebie!

Najbliższy improwizowany spektakl odbędzie się w piątek 17 lutego o godzinie 20.00 w Kultowym Kinoteatrze Znicz, czyli filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince przy ul. Laryskiej 5. Bilety do kupienia w kasach MOK-u lub za pośrednictwem serwisu KupBilecik w cenie 30 zł, a dla grup zorganizowanych w cenie 20 zł.

Bez Puenty Impro to grupa zawodowych aktorów, muzyków i wokalistów, która wspólnie – od ponad 2 lat – tworzy spektakle improwizowane. Swoje doświadczenia ze scen teatralnych na terenie całego kraju z przyjemnością przelewają na deski teatru improwizowanego. Występowali m.in. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie czy Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Na dobre zadomowili się jednak w filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince, czyli w Kultowym Kinoteatrze Znicz, gdzie raz w miesiącu odgrywają swoje formaty. Widownia daje aktorom hasło-inspirację, np. miejsce akcji, w której chce zobaczyć bohaterów, a improwizatorzy – bez ustalonego wcześniej scenariusza – odgrywają scenę, na bieżąco wymyślając dialogi i sytuacje sceniczne. Improwizatorzy nikogo nie „wyciągają” na scenę, a udzielenie inspiracji jest całkowicie dobrowolne.

Wśród pozostałych tytułów prezentowanych przez zespół Bez Puenty Impro znaleźć można:

  • „Opowieści z drugiej ręki”, czyli tzw. short forms – krótkie formy komediowe: improwizatorzy prezentują widowni krótkie gry, jak np. „Randka w ciemno”, „To brzmi jak piosenka”, „Kartki z kapelusza”,
  • „Tralaland”, czyli musical improwizowany: w tym przypadku udział w spektaklu poza aktorami bierze zespół muzyczny (który naturalnie także improwizuje). Musiale impro są spektaklami około godzinnymi, z jedną fabułą, choreografią, piosenkami – widownia teatralna wymyśla tytuł musicalu, a cały zespół… odgrywa to!,
  • „Scenariusz, którego nie chciał Hollywood”, czyli tzw. long form. Widownia – po tym, jak już da improwizatorom hasło-inspirację – zobaczy ponad godzinny spektakl komediowy przy akompaniamencie pianina.