Dziś mija 9 lat od katastrofy w kopalni Mysłowice-Wesoła. 6 października 2014 r. na poziomie 665 m, w rejonie ściany 560, zapalił się metan, w wyniku czego 5 górników straciło życie, a kilkudziesięciu zostało rannych.
Rok po tragedii na budynku dyrekcji kopalni zawisła tablica upamiętniająca zmarłych górników. Od tej pory w każdą rocznicę składane są tu kwiaty i zapalane znicze. W dzisiejszych uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz kopalni i związków zawodowych, poseł Wojciech Król, prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz i jego zastępcy Wojciech Chmiel i Mateusz Targoś czy mysłowiccy radni.
Foto: UM/ITVM















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)






















