W najbliższy czwartek, 7 marca, o godz. 17, Muzeum Miasta Mysłowice stanie się miejscem spotkania dla miłośników zabytkowych rowerów. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Wojciech Mszyca, znany katowicki kolekcjoner i pasjonat tych jednośladów, a zarazem świadek i wyznawca kultury rowerowej od początku jej powstania, aż po czasy współczesne. Wystąpi też zespół OMA Ogniwo.
Wojciech Mszyca, którego w nieodległych Katowicach znają chyba wszyscy, swoje zainteresowanie rowerami przekuł w prawdziwą pasję. Swoją wiedzą na temat zabytkowych rowerów podzieli się podczas prelekcji w ramach 183. Muzealnego Czwartku. Spotkanie będzie również okazją do otwarcia wystawy pt. „Na 99-letnim kole”. Z niezwykłej kolekcji zaprezentowanych zostanie 10 kultowych jednośladów wraz z bogatą dokumentacją, czyli opisami technicznymi czołowych wytwórni firm produkujących te maszyny, literaturą fachową, świadectwami i nagrodami światowych konkursów oraz pokazów.
Tym razem, oprócz prelekcji i wystawy, na uczestników czeka również występ zespołu muzycznego OMA Ogniwo, Mysłowickiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Ogniwo.
Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Wstęp wolny.
Źródło: Muzeum Miasta Mysłowice
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











