14 maja w Muzeum Miasta Mysłowice i Centralnym Muzeum Pożarnictwa otwarto wspólną wystawę poświęconą historii górnośląskiego pożarnictwa. Ekspozycja przypomina początki straży pożarnych w regionie oraz rolę Mysłowic w rozwoju śląskiego strażactwa.