Od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze drogówki uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „ Pasy”, której celem jest ograniczenie wypadków drogowych spowodowanych naruszeniem przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń bezpieczeństwa służących do przewozu dzieci.
– Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zapinanie oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. – informuje st. sierż. Dawid Szlachetka z mysłowickiej policji.
Nie zapięcie pasów bezpieczeństwa przez kierujacego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu karnego w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem kierującemu 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat karny w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











