Policjanci z mysłowickiej drogówki, strażacy z PSP oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili wspólną akcję „Świećmy Razem!”. Wczoraj po zmroku rozdawali mieszkańcom elementy odblaskowe, przypominając, jak ważne jest ich noszenie, szczególnie zimą, gdy piesi w ciemnych ubraniach są słabo widoczni.
Akcja rozpoczęła się po zmroku na parkingu przy jednym z mysłowickich dyskontów. Mundurowi rozdawali przechodniom elementy odblaskowe, które znacząco zwiększają ich widoczność na drodze. Policjanci przypominali, jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza po zmierzchu. W ciemnych ubraniach piesi są niemal niewidoczni dla kierowców, co stanowi ogromne zagrożenie. Dzięki odblaskom ryzyko wypadków zmniejsza się, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego zyskują większe poczucie bezpieczeństwa.
Mieszkańcy chętnie przyjmowali odblaski, a służby zapowiedziały kontynuację podobnych działań. Pamiętajmy – odblaski mogą uratować życie!
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













