Wczoraj po raz kolejny mysłowicka drogówka przeprowadziła akcję „Bezpieczny Pieszy”. Tym razem funkcjonariusze wykorzystali specjalistycznego drona.
Działania związane z bezpieczeństwem pieszych to kluczowe zagadnienie, o które stara się dbać policja. Użycie drona ułatwiło funkcjonariuszom widoczność, tym samym umożliwiając im odnotowanie większej ilości wykroczeń.
Mundurowi zarejestrowali w sumie 47 wykroczeń. Najpoważniejszym z nich było wyprzedzanie pojazdów w okolicy przejść dla pieszych.
Stosujmy się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Odpowiednie zachowanie na drodze może uratować życie.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













