Mysłowiccy policjanci zatrzymali 47-letniego obywatela Ukrainy, który kierował bez uprawnień i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Po nocy w celi trafił prosto przed sąd.
– Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali obywatela Ukrainy, który kierował samochodem, nie posiadając do tego uprawnień. Podczas kontroli 47-latek nie wykonywał także poleceń mundurowych – informuje KMP Mysłowice.
Do zdarzenia doszło w czwartek 10 kwietnia około godziny 14:30 na ul. Różyckiego. Podczas rutynowej kontroli trzeźwości funkcjonariusze zatrzymali do sprawdzenia kierującego chevroletem. Mężczyzna próbował okazać niezidentyfikowany dokument przez szybę pojazdu i odmówił opuszczenia auta. Po ustaleniu, że nie posiada prawa jazdy, został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał wyrok grzywny oraz półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












