W poniedziałek 28 kwietnia mysłowicka drogówka ukróciła jazdę pięciu pijanych kierowców. Dwoje z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości, a pozostali znajdowali się w stanie po spożyciu alkoholu.
Pierwsze zatrzymanie miało miejsce o godz. 6:25 na ul. Partyzantów. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od 62-latka charakterystyczny zapach alkoholu.
W tym samym miejscu o godz. 7:10 mundurowi zatrzymali kierowcę pojazdu marki Toyota, którego wynik alkoholu w organizmie wynosił 0,6 promila.
Następnie o godz. 8:30 zatrzymano 38-latka na ul. Obrzeżnej Zachodniej. Badania wskazały na niecałe 0,5 promila alkoholu we krwi.
Z kolei o godz. 8:55 policjanci zatrzymali 34-letniego sosnowiczanina mającego w organizmie 0,4 promila, a niecałą godzinę później w tym samym miejscu inny kierowca został złapany na jeździe po pijaku.
O losach kierowców zadecyduje teraz sąd.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












