1 maja w Mysłowicach odbyły się uroczystości upamiętniające Święto Pracy, inaugurujące majowe obchody patriotyczne.
Wspólnie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą Bohaterów-Górników w Powstańczej Strefie Pamięci, gdzie uczczono pamięć o tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski.
W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele władz miasta, radni, reprezentanci Straży Miejskiej, mysłowickich placówek oświatowych, Mysłowickiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta oraz mieszkańcy.
Majowe święta to czas, w którym jednoczymy się wokół wartości takich jak patriotyzm, wspólnota i pamięć historyczna.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

























![Sesja absolutoryjna w Mysłowicach już 18 czerwca. Radni ocenią pracę władz miasta [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2024/05/Sesja-RM-218x150.jpg)





