W poniedziałek, 30 czerwca, policjanci z mysłowickiej drogówki przeprowadzili kolejną odsłonę akcji „Trzeźwość”. Kontrole odbywały się w rejonie Punktu Poboru Opłat Brzęczkowice na autostradzie A4.
Podczas porannych kontroli funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców ciężarówek, którzy jechali po spożyciu alkoholu.
Pierwszym z nich był 44-letni mieszkaniec Brudzowic, kierujący scanią, który miał w organizmie blisko promil alkoholu. Drugi zatrzymany to 57-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który w chwili kontroli miał 0,25 promila alkoholu.
Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











