Blisko 2 promile alkoholu – właśnie tyle wykazał alkomat u jednego z rowerzystów zatrzymanych przez mysłowicką drogówkę w miniony weekend. Nałożono wysokie mandaty.
Podczas weekendowych patroli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dwukrotnie interweniowali wobec rowerzystów, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.
Pierwszy przypadek odnotowano w sobotę, 9 sierpnia, około godz. 17.30 na ul. Spacerowej. Do kontroli zatrzymano wówczas 31-letniego mieszkańca Mysłowic, który wzbudził podejrzenia mundurowych swoim sposobem jazdy. Podczas zatrzymania funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, w związku z czym postanowili sprawdzić jego trzeźwość. Obawy okazały się zasadne. Jak się okazuje, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie aż 1,8 promila alkoholu.
Druga interwencja miała natomiast miejsce w niedzielny poranek na ul. Bytomskiej. Tam z kolei służby napotkały na drodze 65-latka z Mysłowic, który kierował jednośladem mając 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 zł.
„Apelujemy, by nie łączyć jazdy na rowerze, lub innym tego typu pojeździe z alkoholem. Letnia pogoda zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, jednak łączenie jej z procentowymi napojami jest bardzo niebezpieczne!” – przestrzega policja.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)














