19 marca w Mysłowicach przeprowadzono działania „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Mundurowi z mysłowickiej drogówki kontrolowali wczoraj pojazdy, zwracając uwagę na kierujących, którzy korzystają w trakcie jazdy z telefonów. Stróże prawa reagowali też na brak zapiętych pasów zarówno kierujących jak i pasażerów.
Policjanci ujawnili 10 kierujących, którzy w trakcie jazdy korzystali ze smartfonów. Funkcjonariusze sprawdzali także, czy osoby podróżujące pojazdami mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz kontrolowali trzeźwość użytkowników dróg.
Przypominamy, że kierującemu zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.
Akcja ma charakter informacyjno-edukacyjny i dotyczy zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas jazdy. Działania prowadzone są cyklicznie na terenie całego kraju.





















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













