19 marca w Mysłowicach przeprowadzono działania „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi z mysłowickiej drogówki kontrolowali wczoraj pojazdy, zwracając uwagę na kierujących, którzy korzystają w trakcie jazdy z telefonów. Stróże prawa reagowali też na brak zapiętych pasów zarówno kierujących jak i pasażerów.

Policjanci ujawnili 10 kierujących, którzy w trakcie jazdy korzystali ze smartfonów. Funkcjonariusze sprawdzali także, czy osoby podróżujące pojazdami mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz kontrolowali trzeźwość użytkowników dróg.

Przypominamy, że kierującemu zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Akcja ma charakter informacyjno-edukacyjny i dotyczy zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas jazdy. Działania prowadzone są cyklicznie na terenie całego kraju.