Magistrat postanowił odnowić pomnik poświęcony patriotom, ofiarom działań hitlerowców oraz Górnoślązakom represjonowanym przez służby bezpieczeństwa PRL. Obelisk zlokalizowany przy Promenadzie ma przejść renowację do końca lipca.
„Polskim patriotom więzionym i pomordowanym przez oprawców hitlerowskich w policyjnym więzieniu zastępczym w latach 1941–1945 oraz Górnoślązakom represjonowanym przez służby bezpieczeństwa w okresie wprowadzenia władzy ludowej w latach 1945-1947” – taki napis widnieje na uszkodzonym upływem czasu pomniku.
– Tablice były już mocno zniszczone, a napisy, które się na nich znajdowały mało widoczne. Wymianie ulegną cztery tablice informacyjne. Koszt renowacji pomnika to dokładnie 3 628,50 złotych – informuje Kamila Szal z mysłowickiego magistratu.
Nowe tablice wykona Zakład Grawerski Paweł Sitko z Mysłowic.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












