W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Mysłowicach dzieci z Larysza oficjalnie powitały uczniów i przedszkolaków z dzielnicy Morgi. Do tej szkoły będą oni tymczasowo uczęszczać w związku z remontem klatki schodowej w ZSP nr 2.
– Jak głosi śląska tradycja – aby się wkupić, należy przyjść ze śląskim kołczem – mówiła dyrektor Agnieszka Żymła, przekazując symboliczny wypiek na ręce dyrektor Katarzyny Ługowskiej.
Na dzieci z Morgów czekała także słodka niespodzianka. Spotkanie miało na celu nie tylko oficjalne rozpoczęcie wspólnych zajęć, ale również integrację uczniów z obu dzielnic.
Podczas wydarzenia społeczność szkolna pożegnała również katechetkę Aleksandrę Szwajcok, która zakończyła swoją pracę i przeszła na emeryturę.





















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













