To będzie już trzecia edycja kulinarnego konkursu, odbywającego się w Dziećkowicach. Smakosze, łasuchy oraz kucharze powinni zapisać sobie tę datę w kalendarzu.
Swojskie Dziećkowice to wydarzenie, które znów zgromadzi miłośników dobrego jedzenia. 11 października, o godzinie 17:00, w dziećkowickiej filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury odbędzie się konkurs na najlepsze swojskie specjały przygotowane własnoręcznie, między innymi: wypieki, nalewki, miody, wędliny, przetwory. Komisja oceni je pod względem smaku, jakości i tradycyjnego charakteru.
Chętni do wzięciu udziału w konkursie powinni dostarczyć swoje wyroby do filii MOK w Dziećkowicach, w dzień wydarzenia, w godzinach od 8:00 do 11:00.
Małgorzata Owsianik















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












