W nocy z poniedziałku na wtorek, 29 października, na trasie S1 w Mysłowicach doszło do zderzenia samochodu osobowego z dzikami. Toyota uderzyła w sześć dzików.
– O godzinie 1:25, 29 października otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z dzikami na trasie S1. W zdarzeniu brała udział toyota corolla. Samochodem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd przed naszym przybyciem. Na miejscu pracowały dwa zastępy, a straty oszacowano na około 25 tysięcy złotych – mówi mł. bryg. Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy KM PSP Mysłowice.
Na szczęście kierowca nie odniósł obrażeń. Zwierzęta nie przeżyły zderzenia. Policjanci oraz strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, a ruch na trasie w kierunku Bielska-Białej był przez pewien czas utrudniony. Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza nocą i na odcinkach dróg przebiegających w pobliżu lasów.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











