Uroczystości żałobne rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. W świątyni zgromadzili się dawni współpracownicy profesora, jego uczniowie, przedstawiciele instytucji kultury, reprezentanci szkół oraz mieszkańcy, dla których był autorytetem i przewodnikiem po historii Mysłowic.
Po mszy kondukt żałobny odprowadził profesora na cmentarz przy ul. Mikołowskiej. W ciszy i skupieniu złożono urnę do grobu, a przy trumnie złożono wieńce od władz Mysłowic, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz instytucji, z którymi przez lata współpracował.
Profesor Alfred Sulik odznaczony był licznymi nagrodami państwowymi i samorządowymi, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz tytułem „Zasłużony dla Miasta Mysłowice”.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



















