Policjanci z mysłowickiej drogówki przeprowadzili wczoraj akcję „Trzeźwość”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkuset kierowców. U dwóch z nich badanie wykazało alkohol w organizmie.
Pierwszym zatrzymanym był 38-letni mieszkaniec Katowic, który kierował oplem, mając 0,8 promila alkoholu. Kilkadziesiąt minut później policjanci przerwali jazdę 35-latkowi prowadzącemu toyotę — u niego urządzenie pomiarowe wskazało blisko promil.
Obu mężczyznom zatrzymano prawa jazdy. Sąd zdecyduje o dalszych konsekwencjach kierowców.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











