fot. KMP Mysłowice

Podczas długiego weekendu na drogach Mysłowic doszło do jednego wypadku i dziewięciu kolizji. Policjanci zatrzymali również siedmiu uczestników ruchu, którzy wcześniej spożywali alkohol.

W czasie wydłużonego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwała większa liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze prowadzili kontrole prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, w tym dzieci.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 7 czerwca, na ul. Brzezińskiej. Jak informuje policja, 86-letni kierowca hyundaia, mieszkaniec Mysłowic, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 62-letniemu rowerzyście. Poszkodowany mieszkaniec Mysłowic doznał obrażeń głowy i nogi, a następnie został przewieziony do szpitala.

W trakcie weekendu odnotowano również dziewięć kolizji drogowych.

Policjanci zatrzymali także siedem osób poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu. Wśród nich było trzech kierowców samochodów, trzech rowerzystów oraz użytkownik hulajnogi elektrycznej. Jedną z zatrzymanych była kierująca oplem, która mając 0,5 promila alkoholu w organizmie doprowadziła na ul. Białobrzeskiej do kolizji z audi.