Mieszkańcy Starego Miasta i Piasku muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. W wyniku awarii wodociągu głównego w ciągu ul. Bytomskiej zostali pozbawieni dostępu do wody. MPWiK informuje, że podstawione zostaną beczkowozy.
– Po godzinie 5.00 otrzymaliśmy pierwsze zgłoszenie o awarii wodociągu przy ul. Bytomskiej. Obecnie na miejscu już pracują ekipy MPWiK. Niestety bez wody pozostają m.in. mieszkańcy Starego Miasta i Piasku, ponadto m.in. szpital nr 2, MOPS, areszt śledczy, urząd miasta, policja, okoliczne przedszkola oraz schronisko dla zwierząt. Tam gdzie to możliwe podstawione zostaną beczkowozy – informuje dyspozytor MPWiK
Awaria jest na tyle rozległa, że jej usuwanie może długo potrwać, wstępnie przywrócenie wody planuje się na godz 15.00.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


