W piątek, 23 stycznia, o godz. 17.00 w Galeria M2 otwarta zostanie wystawa prezentująca prace uczestników trzech konkursów wojewódzkich poświęconych śląskiemu strojowi ludowemu.
Na ekspozycję składają się prace nagrodzone i wyróżnione w konkursach: „Portret Pary w Śląskim Stroju Ludowym”, „Najpiękniejszy Wzór ze Śląskiej Zapaski” oraz „Najpiękniejsza Szlajfka Śląska”. Wystawa pokazuje zarówno bogactwo regionalnych motywów, jak i współczesne interpretacje tradycyjnych elementów stroju.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ślonsko Róża – Manufaktura Wzorów Śląskich, które od lat zajmuje się dokumentowaniem i popularyzacją dawnych śląskich wzorów, prowadząc warsztaty plastyczne i działania edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego. A wszystkich zapraszamy na nasz materiał na tenat Ślonskiej Róży:
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













