W piątek 13 marca policjanci ruchu drogowego prowadzili w Mysłowicach działania „Prędkość”, kontrolując prędkość pojazdów w kilku punktach miasta.

Funkcjonariusze prowadzili statyczne pomiary m.in. w rejonach przejść dla pieszych, w miejscach szczególnie zagrożonych oraz tam, gdzie kontrole wskazywali mieszkańcy w swoich wnioskach. Celem działań było egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości przez kierujących.

Akcja miała także charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego o konieczności jazdy z tzw. prędkością bezpieczną, dostosowaną do warunków na drodze, natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody oraz stanu nawierzchni.

W trakcie piątkowych kontroli w Mysłowicach mundurowi ujawnili 58 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Policja przypomina, że nadmierna prędkość od lat należy do głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.