22 marca o godzinie 19:00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach odbędzie się koncert pieśni pasyjnych „W krzyżu cierpienie, w muzyce nadzieja”.
Wydarzenie organizują mysłowickie chóry, które zapraszają mieszkańców do wspólnego przeżywania czasu Wielkiego Postu oraz wsparcia parafii po ostatnich zniszczeniach świątyni.
Na scenie wystąpi chór parafialny im. św. Grzegorza, a także zespoły: Św. Maksymiliana z Janowa, Magnificat z Kosztów, Fatima z Wesołej oraz Jubilate Deo z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.
Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka dobrowolnych datków, które zostaną przeznaczone na usuwanie zniszczeń powstałych w kościele.
Organizatorzy podkreślają, że koncert ma połączyć wymiar duchowy z realnym wsparciem dla wspólnoty parafialnej.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













