27 kwietnia w Kinoteatrze Znicz odbędzie się finał Festiwalu Śląskiego #GodoMy! im. Marii Gwóźdź, skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
Wydarzenie łączy działania artystyczne z promocją śląskiej tradycji i języka. W programie zaplanowano trzy konkursy: „Śląskie melodie”, „Śląska szlajfka” oraz „Mój bohater z Mysłowic”. Uczestnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1–4 oraz 5–8.
Festiwal ma na celu rozwijanie talentów dzieci i młodzieży oraz wzmacnianie tożsamości regionalnej poprzez kontakt z kulturą Śląska. Na laureatów czekają nagrody.
Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: katarzyna.kuroczka@sp10myslowice.pl oraz telefonicznie pod numerem 32 222 53 63.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











