Druga edycja międzyszkolnego konkursu „Mieszkam na Śląsku” odbyła się w Szkole Podstawowej nr 17 w Mysłowicach.
W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas czwartych. Zadania łączyły elementy edukacyjne z odniesieniami do śląskiej kultury. Uczestnicy musieli m.in. wymyślić nazwy baśni po śląsku, przetłumaczyć wiersz, rozwiązać krzyżówkę, dopasować obrazki do opisów oraz przygotować tradycyjną wodzionkę w ramach zadania niespodzianki.
Celem konkursu było promowanie dziedzictwa kulturowego regionu oraz nauka poprzez zabawę. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 17, drugie – Szkoła Podstawowa nr 5, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 9.
W wręczeniu nagród uczestniczyła Aleksandra Kamińska, Naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta. Konkurs był okazją do popularyzowania śląskich tradycji wśród najmłodszych.






























![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











