Jeśli chcecie, jadąc taksówką, porozmawiać o piłce nożnej z jej złotego okresu dla Polski, to nie ma chyba lepszego człowieka w naszym mieście. Eugeniusz Cebrat, kiedyś znany bramkarz, dziś mysłowicki taksówkarz. Jak sam przyznaje, mimo upływu lat wciąż jest rozpoznawany przez pasażerów, którzy kojarzą go z występów piłkarskich.
Cebrat swoją piłkarską drogę zaczynał na mysłowickich boiskach. Debiutował w reprezentacji Polski w 1985 roku w meczu z Meksykiem w Querétaro. Wystąpił także m.in. w spotkaniach z Bułgarią (2:2) i Kolumbią (2:1 w Bogocie). Na poziomie klubowym sięgnął po dwa mistrzostwa Polski z Górnikiem Zabrze (1985, 1986).















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












