24 kwietnia zakończył się XXXVI Wojewódzki Konkurs „Policjant Ruchu Drogowego”, w którym jedną z konkurencji wygrał funkcjonariusz z Mysłowic.
Mł. asp. Marcin Kossowski z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zwyciężył w teście wiedzy podczas XXXVI Wojewódzkiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. To jego pierwszy start w tym wydarzeniu.
Konkurs organizowany jest od 36 lat i ma na celu wyłonienie najlepszych policjantów ruchu drogowego oraz wymianę doświadczeń między funkcjonariuszami. Tegoroczna edycja trwała trzy dni, a uczestnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: teście wiedzy z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy, ręcznym kierowaniu ruchem, jeździe sprawnościowej samochodem i motocyklem, udzielaniu pomocy ofiarom wypadków oraz strzelaniu z broni służbowej.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyli policjanci z Jaworzna i Bielska-Białej. Asp. szt. Kazimierz Wątroba z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie oraz sierż. szt. Mateusz Piątek z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej będą reprezentować województwo śląskie w finale krajowym, który odbędzie się w czerwcu w województwie łódzkim.


















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












