Do 10 maja trwa nabór kandydatów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego na kadencję 2026–2028.

Rekrutacja rozpoczęła się 10 kwietnia i potrwa miesiąc. Wyniki wyborów mają zostać ogłoszone do 28 maja. O miejsce w sejmiku mogą ubiegać się osoby, które w dniu wyborów ukończyły 15 lat, ale nie mają jeszcze 20 lat, mieszkają na terenie województwa śląskiego oraz angażują się w działalność na rzecz młodzieży, m.in. w samorządach uczniowskich, wolontariacie lub organizacjach młodzieżowych.

Proces zgłoszenia obejmuje wypełnienie formularza oraz zebranie co najmniej 20 podpisów poparcia. Młodzieżowy Sejmik to organ, który umożliwia młodym mieszkańcom regionu udział w życiu publicznym i wyrażanie opinii w sprawach ich dotyczących.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 maja.