Po zakończeniu świątecznego weekendu, policja przedstawia drogowe statystyki. Podczas świątecznych dni na polskich drogach doszło do 293 wypadków, w których zginęły 33 osoby, a 381 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1 324 nietrzeźwych kierujących.
W Mysłowicach święta minęły stosunkowo spokojnie – w ciągu trzech świątecznych dni doszło do jednej kolizji, policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców oraz jednego mężczyznę, który prowadził pod wpływem narkotyków.
– Aktualnie od godzin porannych w Mysłowicach prowadzimy akcję „Trzeźwość”. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby jadące na „podwójnym gazie” – wyjaśnia st. sierż. Dawid Szlachetka, rzecznik prasowy KMP w Mysłowicach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











