Kilka miesięcy temu, kierowany głosem wzburzonych mieszkańców magistrat cofnął koncesję znajdującego się na rynku Ministerstwa Śledzia i Wódki. W lokalu dochodziło do notorycznego zakłócania ciszy nocnej, co skutkowało licznymi interwencjami.
Właścicielka Ministerstwa Śledzia i Wódki odwołała się jednak od decyzji mysłowickich urzędników i zgodnie z literą prawa sprawa została przekazana do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Przed zakończeniem procedury, 13.09 właścicielka złożyła jednak wniosek o wygaszenie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, za przyczynę podając rezygnację ze sprzedaży. Koncesja zostanie więc ostatecznie cofnięta z dniem 30 września.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












