Pierwszoklasiści z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wyjechali na tradycyjną dwudniową wycieczkę. Głównym jej celem była integracja zespołów klasowych i ich wychowawców. Początki w gimnazjum są trudne, a taki wyjazd pomaga przełamać pierwsze lody.
W ośrodku Odys w Tresnej nad Jeziorem Żywieckim gimnazjaliści z wszystkich klas pierwszych spędzili dwa pełne wrażeń dni. Organizatorem wszystkich atrakcji był nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Kręgiel. Uczestnicy wyjazdu mieli zajęcia w nowym obiekcie sportowym, wielu wrażeń przysporzył także park linowy i ścianka wspinaczkowa. Swoje umiejętności uczniowie sprawdzili również podczas zawodów łuczniczych w malowniczych okolicach ośrodka. Pierwszego dnia wieczorem uczestnicy wyjazdu z wielkim zapałem trenowali taniec belgijski. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko z kiełbaskami.
Pierwszoklasiści są zadowoleni, lepiej się poznali i tradycyjnie po udanej wycieczce wymieniają tylko jeden minus-było za krótko.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


