W miejscowości Hutki-Kanki, w gminie Łazy, odbyły się Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na starcie stanęło prawie 300 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Mysłowicką komendę policji reprezentowało dwóch funkcjonariuszy.
Do zawodów zgłosiło się ponad 300 zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Szkołę Policji w Katowicach, Straż Miejską, Straż Graniczną, Lasy Państwowe. Poza służbami mundurowymi w biegu rywalizowały także reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych o profilach mundurowych oraz zawodnicy i zawodniczki w klasyfikacji otwartej.
Mysłowicką komendę policji reprezentowało dwóch funkcjonariuszy. Dla zawodników przygotowano trasę o długości 3,6 km, zlokalizowaną na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki – Kanki. Pierwsza grupa biegaczy wystartowała o 10.45. Młodzicy pokonywali jedną pętlę, kobiety 2 – łącznie 7,2 km, natomiast mężczyźni 3 – łącznie 10,8 km.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











