Mysłowiccy policjanci dbając o bezpieczeństwo pieszych przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. W czasie ich trwania zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też bacznie przyglądali się czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili w sumie 42 wykroczenia.
Działania przeprowadzono 19 października, brało w nich udział łącznie 8 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych, rowerzystów, jak i kierowców. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 2 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi, 2 wykroczenia popełnione przez rowerzystów oraz 38 wykroczenia popełnione przez pieszych.
Piesi uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Funkcjonariusze m.in. zwracali uwagę pieszym i rowerzystom, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych oraz przypominali o noszeniu odblasków umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











