Świętowanie dnia św. Marcina powoli staje się nową, dziećkowicką tradycją. Po udanym zeszłorocznym Święcie Lampionów pora na kolejne, które odbędzie się 10 listopada, czyli w przeddzień dnia św. Marcina.
Święto Lampionów rozpocznie się o godzinie 17:40 w parku przy OSP Dziećkowice, skąd korowód wyruszy w stronę Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Długiej 70 a. W filii MOK odbędzie się m.in prezentacja legendy o św. Marcinie oraz średniowieczne animacje Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, a także poczęstunek tradycyjnymi rogalami świętomarcińskimi.
Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą lampionów, w tym adwentowych.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)








