Utalentowani śpiewacy, artyści opery i operetki śląskich scen muzycznych, wystąpią przed mysłowicką publicznością z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.
Na scenie przeplatać się będą charakterystyczny temu świętu patos, ale i właściwy operetce humor. Przed publicznością wystąpią: Zofia Garganisz – sopran, Oskar Jasiński – tenor i Katarzyna Rzeszutek, która będzie akompaniowała na fortepianie. Wydarzenie poprowadzi Jacek Woleński. W programie usłyszymy m.in utwory W. Lutosławskiego, F. Chopina, S. Moniuszki, J. Straussa, czy F. Lehara.
Koncert odbędzie się 10 listopada o godzinie 18.00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Na muzyczne przedstawienie, zatytułowane „Ku niepodległej Polsce”, zaprasza Prezydent Miasta Mysłowice.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)









