Policjanci z mysłowickiej drogówki włączyli się w ogólnopolską akcję profilaktyczną „ Dzień Odblasków”. Mundurowi byli wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych i wręczali mieszkańcom odblaskowe opaski.
Akcja miała na celu promowanie powszechnego używania elementów odblaskowych przez pieszych. W czasie działań stróże prawa tłumaczyli pieszym, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Dodatkowo zachęcali, aby nosić je zawsze, nie tylko w tym szczególnym dniu. Elementy odblaskowe otrzymywali również kierowcy, z prośbą o przekazanie ich bliskim lubnapotkanym pieszym, którzy jeszcze ich nie posiadają.
Ten niewielki, lekki i łatwy w użyciu odblask może uratować ludzkie życie na drodze. Jego umieszczenie w widocznym miejscu pozwala kierującemu w porze nocnej zauważyć osobę z odległości ok. 150 metrów. Brak jakiegokolwiek elementu odblaskowego dystans ten skraca do zaledwie 20 – 30 metrów.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











